Gdzie kupować? W naszym nowym sklepie :-)

Zapraszamy do zakupów w naszym nowym sklepie: www.drogeria-ekologiczna.pl


Mnóstwo produktów ekologicznych w atrakcyjnych cenach! Szybka wysyłka! Miła i profesjonalna obsługa :-)

Sama sobie się dziwię, że mogłam tyle lat żyć bez kubeczka menstruacyjnego

Email Drukuj PDF

Kubeczek MeLuna kupiłam, gdy powróciłam do płodności, prawie dwa lata po porodzie. Zdążyłam już zapomnieć, jak to jest z podpaskami i tamponami... Zanim jednak sfinalizowałam zakup, musiałam skorzystać z tradycyjnych akcesoriów, co okazało się dość nieprzyjemne. Tym większym zaskoczeniem było dla mnie, jak wygodny i praktyczny jest kubeczek. Nauka zakładania go zajęła mi kilka dni, ale odkąd zaskoczyłam, o co w tym chodzi, wszystko stało się banalnie proste. Bardzo pomocne jest to, że prowadzę obserwacje cykli i dobrze znam swoją szyjkę macicy.

Wybrałam kubeczek z pętelką, aby mieć pewność, że wyjmę go z łatwością nie mając jeszcze w tym wprawy, dzięki temu od początku czułam się spokojna. Kubeczek zaskoczył mnie rozmiarem, ale dzięki temu jego pojemność przewyższa podpaski i tampony. Wykonany jest z materiału na tyle solidnego, że wygląda na bardzo trwały, i na tyle miękkiego, że łatwo się składa i dobrze dopasowuje do ciała pozostając niewyczuwalnym. Jest wygodny w dezynfekcji i myciu, a dołączony woreczek ułatwia przechowywanie.

Potrafię zapomnieć o kubeczku, chociaż to ryzykowne, ponieważ przepełniony przecieka – co nie jest w sumie niczym dziwnym. Pierwsze dwa cykle obserwowałam z jaką częstotliwością muszę opróżniać kubeczek, aby zabezpieczyć się przed wpadkami. Wszystko jest kwestią wprawy.

Dzięki kubeczkowi zapomniałam o podrażnieniach, przesuszeniu, uwieraniu. A co najważniejsze, o czym warto wspomnieć, produkuję znacznie mniej śmieci. Ta świadomość naprawdę poprawia nastrój. Sama sobie się dziwię, że mogłam tyle lat żyć bez kubeczka menstruacyjnego.

Aleksandra, autorka bloga Koralowa Mama
http://koralowamama.blogspot.com/

 

 

 

naturalki organyc podpaski dla alergików podpaski ekologiczne proszek do prania pieluszek czyszczenie nappy fresh naya miesiączka tampony ekologiczne proszek do prania pieluch organiczna aukcja podpaski dla uczuleniowców miseczka kubeczek tampony organyc podpaski pupeko podpaska wielorazowa brodawki podpaski naya organiczne kokosi pupeko nappime wkładki laktacyjne nappime menstruacyjny łodyżką uczulenie od podpasek odparzenia od podpasek kubeczek meluna piersi ladycup mooncu imse vimse meluna podpaski charlie banana lawendowy podpaski organiczne ekologiczne wkładki higieniczne naya wkładki pupeko tamponów podpaski organyc mooncup wkładki dla kobiet w ciąży podpaski pieluchowania menstruacyjna połóg odparzenia pieluchy

 
Zaloguj się do sklepu:

 
 
Newsletter:
Otrzymuj pierwsza informacje o okazjach cenowych, darmowej dostawie w naszym sklepie oraz eko ciekawostkach i wydarzeniach. Zapisz się: