Gdzie kupować? W naszym nowym sklepie :-)

Zapraszamy do zakupów w naszym nowym sklepie: www.drogeria-ekologiczna.pl


Mnóstwo produktów ekologicznych w atrakcyjnych cenach! Szybka wysyłka! Miła i profesjonalna obsługa :-)

Sama sobie się dziwię, że mogłam tyle lat żyć bez kubeczka menstruacyjnego

Email Drukuj PDF

Kubeczek MeLuna kupiłam, gdy powróciłam do płodności, prawie dwa lata po porodzie. Zdążyłam już zapomnieć, jak to jest z podpaskami i tamponami... Zanim jednak sfinalizowałam zakup, musiałam skorzystać z tradycyjnych akcesoriów, co okazało się dość nieprzyjemne. Tym większym zaskoczeniem było dla mnie, jak wygodny i praktyczny jest kubeczek. Nauka zakładania go zajęła mi kilka dni, ale odkąd zaskoczyłam, o co w tym chodzi, wszystko stało się banalnie proste. Bardzo pomocne jest to, że prowadzę obserwacje cykli i dobrze znam swoją szyjkę macicy.

Wybrałam kubeczek z pętelką, aby mieć pewność, że wyjmę go z łatwością nie mając jeszcze w tym wprawy, dzięki temu od początku czułam się spokojna. Kubeczek zaskoczył mnie rozmiarem, ale dzięki temu jego pojemność przewyższa podpaski i tampony. Wykonany jest z materiału na tyle solidnego, że wygląda na bardzo trwały, i na tyle miękkiego, że łatwo się składa i dobrze dopasowuje do ciała pozostając niewyczuwalnym. Jest wygodny w dezynfekcji i myciu, a dołączony woreczek ułatwia przechowywanie.

Potrafię zapomnieć o kubeczku, chociaż to ryzykowne, ponieważ przepełniony przecieka – co nie jest w sumie niczym dziwnym. Pierwsze dwa cykle obserwowałam z jaką częstotliwością muszę opróżniać kubeczek, aby zabezpieczyć się przed wpadkami. Wszystko jest kwestią wprawy.

Dzięki kubeczkowi zapomniałam o podrażnieniach, przesuszeniu, uwieraniu. A co najważniejsze, o czym warto wspomnieć, produkuję znacznie mniej śmieci. Ta świadomość naprawdę poprawia nastrój. Sama sobie się dziwię, że mogłam tyle lat żyć bez kubeczka menstruacyjnego.

Aleksandra, autorka bloga Koralowa Mama
http://koralowamama.blogspot.com/

 

 

 

naturalki organiczne ekologiczne podpaski dla alergików pieluchowania łodyżką kokosi miseczka naya podpaski organyc tampony ekologiczne imse vimse menstruacyjny brodawki organyc mooncu tampony organyc podpaski dla uczuleniowców podpaski charlie banana lawendowy połóg czyszczenie wkładki laktacyjne nappime menstruacyjna proszek do prania pieluch mooncup miesiączka nappime podpaski pupeko proszek do prania pieluszek tamponów uczulenie od podpasek podpaski organiczne wkładki dla kobiet w ciąży podpaski naya podpaski nappy fresh odparzenia od podpasek meluna aukcja podpaska wielorazowa pupeko odparzenia pieluchy kubeczek ladycup piersi kubeczek meluna wkładki higieniczne naya organiczna wkładki pupeko podpaski ekologiczne

 
Zaloguj się do sklepu:

 
 
Newsletter:
Otrzymuj pierwsza informacje o okazjach cenowych, darmowej dostawie w naszym sklepie oraz eko ciekawostkach i wydarzeniach. Zapisz się: