Gdzie kupować? W naszym nowym sklepie :-)

Zapraszamy do zakupów w naszym nowym sklepie: www.drogeria-ekologiczna.pl


Mnóstwo produktów ekologicznych w atrakcyjnych cenach! Szybka wysyłka! Miła i profesjonalna obsługa :-)

Sama sobie się dziwię, że mogłam tyle lat żyć bez kubeczka menstruacyjnego

Email Drukuj PDF

Kubeczek MeLuna kupiłam, gdy powróciłam do płodności, prawie dwa lata po porodzie. Zdążyłam już zapomnieć, jak to jest z podpaskami i tamponami... Zanim jednak sfinalizowałam zakup, musiałam skorzystać z tradycyjnych akcesoriów, co okazało się dość nieprzyjemne. Tym większym zaskoczeniem było dla mnie, jak wygodny i praktyczny jest kubeczek. Nauka zakładania go zajęła mi kilka dni, ale odkąd zaskoczyłam, o co w tym chodzi, wszystko stało się banalnie proste. Bardzo pomocne jest to, że prowadzę obserwacje cykli i dobrze znam swoją szyjkę macicy.

Wybrałam kubeczek z pętelką, aby mieć pewność, że wyjmę go z łatwością nie mając jeszcze w tym wprawy, dzięki temu od początku czułam się spokojna. Kubeczek zaskoczył mnie rozmiarem, ale dzięki temu jego pojemność przewyższa podpaski i tampony. Wykonany jest z materiału na tyle solidnego, że wygląda na bardzo trwały, i na tyle miękkiego, że łatwo się składa i dobrze dopasowuje do ciała pozostając niewyczuwalnym. Jest wygodny w dezynfekcji i myciu, a dołączony woreczek ułatwia przechowywanie.

Potrafię zapomnieć o kubeczku, chociaż to ryzykowne, ponieważ przepełniony przecieka – co nie jest w sumie niczym dziwnym. Pierwsze dwa cykle obserwowałam z jaką częstotliwością muszę opróżniać kubeczek, aby zabezpieczyć się przed wpadkami. Wszystko jest kwestią wprawy.

Dzięki kubeczkowi zapomniałam o podrażnieniach, przesuszeniu, uwieraniu. A co najważniejsze, o czym warto wspomnieć, produkuję znacznie mniej śmieci. Ta świadomość naprawdę poprawia nastrój. Sama sobie się dziwię, że mogłam tyle lat żyć bez kubeczka menstruacyjnego.

Aleksandra, autorka bloga Koralowa Mama
http://koralowamama.blogspot.com/

 

 

 

mooncup podpaski dla uczuleniowców ladycup połóg kubeczek meluna czyszczenie aukcja proszek do prania pieluszek pieluchowania ekologiczne podpaski dla alergików nappy fresh wkładki higieniczne naya menstruacyjna kubeczek menstruacyjny naturalki uczulenie od podpasek tamponów organiczna wkładki laktacyjne nappime podpaski pupeko kokosi tampony organyc mooncu podpaski organyc imse vimse łodyżką podpaski organiczne meluna pieluchy podpaski naya pupeko piersi nappime podpaski charlie banana miesiączka tampony ekologiczne proszek do prania pieluch wkładki dla kobiet w ciąży naya odparzenia podpaska wielorazowa miseczka wkładki pupeko lawendowy organyc odparzenia od podpasek brodawki podpaski ekologiczne organiczne podpaski

 
Zaloguj się do sklepu:

 
 
Newsletter:
Otrzymuj pierwsza informacje o okazjach cenowych, darmowej dostawie w naszym sklepie oraz eko ciekawostkach i wydarzeniach. Zapisz się: