Jak używać podpasek wielorazowych?

Email Drukuj PDF

Oto kilka porad jak zacząć i jak używać podpasek wielorazowych. W tym artykule poradzimy, jaką podpaskę kupić na początek oraz jak prać podpaski.

1. Na początek proponujemy, byś kupiła jedną sztukę (jeśli naprawdę nie jesteś pewna) np. wkładkę higieniczną. Będziesz mogła dotknąć materiału, zobaczyć, jak się taką podpaskę zakłada oraz zdecydować, czy odpowiada Tobie taki styl. Możesz także kupić zestaw na próbę (podpaska mini, normal i na noc). Wtedy będziesz mogła wypróbować wszystkie rozmiary w ciągu jednego dnia miesiączki. Możesz także kupić podpaskę z warstwą PUL oraz taką bez PUL. PUL jest oddychającym materiałem, który chroni przed przeciekaniem podpaski. Warto sprawdzić, jakie podpaski polubisz bardziej. Te bez PUL zapewniają lepszą cyrkulację powietrza.

W ciągu jednego dnia miesiączki będziesz potrzebowała 4-5 podpasek na dzień i 1 na noc.

Przed pierwszym użyciem koniecznie wypierz podpaski. Podpaski nabierają najlepszej chłonności po około 2-3 praniach.

2. Załóż podpaskę, jak będziesz w domu. To pozwoli Tobie w pełni kontrolować sytuację. Przekonasz się sama bez ryzyka i nerwów, że chłonność podpasek wielorazowych nie odbiega od jednorazowych.

 

3. Kiedy podpaska wymaga wymiany, opłucz ją pod zimną wodą i włożyć do pojemnika, w którym będziesz przechowywać podpaski. Wlej do pojemnika zimną wodę i dodaj do niej kilka kropel olejku herbacianego lub lawendowego. Olejki te mają właściwości bakteriobójcze.

Później wypierz podpaski w temperaturze nie wyższej niż 60 stopni. Temperatura (lub dodatek specjalnego proszku Nappy Fresh) sprawi, że wszystkie bakterie zostaną zniszczone.

 

4. Susz podpaski "na sznurku".

5. Użyj ponownie.

 

 
 
  • Pupeko wkładka higieniczna "Jabłuszka"
  • 16.20 zł
  • Wkładka higieniczna jest cieniutka i chłonna. Składa się ona z oddychającej warstwy PUL chroniącej bieliznę przed zabrudzeniem oraz z warstwy chłonącej wykonanej z antybakteryjnego bambusa.

 

 

 

 

 

 
  • Pupeko wkładka higieniczna MALINOWA
  • 14.09 zł
  • Wkładka higieniczna jest cieniutka i chłonna. Składa się ona z oddychającej warstwy PUL chroniącej bieliznę przed zabrudzeniem oraz z warstwy chłonącej wykonanej z antybakteryjnego bambusa.

 

 

 

 
  • Milton - tabletki do dezynfekcji, 4 szt.
  • 6.75 zł
  • Tabletki do dezynfekcji Milton pozwalają na szybkie i skuteczne dezynfekowanie różnych akcesoriów higienicznych. 1 tabletka wystarczy do przygotowania aż 5 litrów roztworu!

 

 

 

wkładki higieniczne naya kokosi brodawki kubeczek meluna pieluchowania wkładki laktacyjne nappime proszek do prania pieluch lawendowy tampony organyc podpaski dla uczuleniowców menstruacyjna podpaski pupeko organiczna podpaski dla alergików wkładki dla kobiet w ciąży pupeko łodyżką tampony ekologiczne proszek do prania pieluszek nappy fresh aukcja organiczne ladycup odparzenia od podpasek imse vimse uczulenie od podpasek podpaski organiczne podpaski miesiączka organyc mooncup kubeczek mooncu nappime ekologiczne pieluchy piersi podpaska wielorazowa odparzenia menstruacyjny miseczka podpaski organyc naya podpaski naya tamponów podpaski ekologiczne połóg meluna wkładki pupeko podpaski charlie banana naturalki czyszczenie

 
Zaloguj się do sklepu:

 
 
Newsletter:
Otrzymuj pierwsza informacje o okazjach cenowych, darmowej dostawie w naszym sklepie oraz eko ciekawostkach i wydarzeniach. Zapisz się: