Gdzie kupować? W naszym nowym sklepie :-)

Zapraszamy do zakupów w naszym nowym sklepie: www.drogeria-ekologiczna.pl


Mnóstwo produktów ekologicznych w atrakcyjnych cenach! Szybka wysyłka! Miła i profesjonalna obsługa :-)

Kubeczek menstruacyjny MeLuna - jak dobrać odpowiedni rozmiar

Email Drukuj PDF

Kubeczki menstruacyjne - firma MeLuna dobór rozmiaru

Jak wybrać odpowiedni kubeczek menstruacyjny? (w dalszej części filmik)

Każda z nas ma inną budowę ciała, inaczej spędza czas, ma skąpe lub obfite miesiączki, rodziła lub nie - z tego powodu kubeczki menstruacyjne różnią się rozmiarem i twardością.

Do wyboru mamy 4 rozmiary kubeczków menstruacyjnych:

 

 

rozmiary kubeczków menstruacyjnych

 

Rozmiar S -  średnica 38 mm, długość 45 mm (z zakończeniem: 53 mm z kulką, 55 mm z pętelką, 57 mm z łodyżką). Pojemność do otworów 15 ml, do brzegu 23 ml.

Rozmiar MINI S - średnica 40 mm, długość ~40 mm (z zakończeniem: 46 mm z kulką, 48 mm z pętelką, 55 mm z łodyżką). Pojemność do otworów 10 ml, do brzegu 15 ml.

Rozmiar M - Średnica 41mm, długość 48mm (z zakończeniem: 57 mm z kulką, 60 mm z pętelką, 61 mm z łodyżką). Pojemność do otworów 20 ml, do brzegu 28 ml.

Rozmiar MINI M - średnica 45 mm, długość 45 mm (z zakończeniem: 53 mm z kulką, 55 mm z pętelką, 62 mm z łodyżką). Pojemność do otworów 15 ml, do brzegu 21 ml.

Rozmiar L -  Średnica 44mm, długość 51mm (z zakończeniem: 52 mm z kulką, 66 mm z pętelką, 66 mm z łodyżką). Pojemność do otworów 24 ml, do brzegu 34 ml.

Rozmiar XL - Średnica 47mm, długość 56 mm (z zakończeniem: 65 mm z kulką, 69 mm z pętelką, 71 mm z łodyżką). Pojemność do otworów 30 ml, do brzegu 42 ml.

 

Dla tych kobiet, które mają krótką pochwę stworzono również specjalny rozmiar S i M o nazwie MINI S lub MINI M. Poniżej zobaczysz, jak wygląda taki kubeczek. Od klasycznego kształtu różni się on tym, że jest nieco mniej pojemny, ale za to bez problemu zmieści się w małej przestrzeni i będzie spełniał swoją funkcję tak samo dobrze,  jak kubeczek o standardowym kształcie. Poniżej zobaczysz porównanie kształtu klasycznego i MINI.

 

MeLuna Mini

Różne twardości kubeczków menstruacyjnych:

SPORT - stworzony dla kobiet bardzo wysportowanych. Jest twardszy niż kubeczki typu klasycznego i soft, z tego powodu idealnie sprawdza się u kobiet o silnych mięśniach dna miednicy. Jeżeli jeździsz konno, ćwiczysz jogę lub masz bardzo dobrze wyćwiczone mięśnie Kegla ten kubeczek będzie dla Ciebie!

CLASSIC - jego twardość jest porównywalna do twardości smoczków dla dzieci. przy ściskaniu stawia opór, ale poddaje się. Idealnie sprawdza się u kobiet, które prowadzą aktywny tryb życia, nie mają odczucia bólu podczas stosunku, czy aplikacji tamponu. Ten typ kubeczka jest odpowiedni dla większości kobiet i jest przez nie najczęściej wybierany.

SOFT - jest niezwykle miękki i bardzo łatwo dopasowuje się do Twojego ciała. Wspaniale sprawdza się u kobiet, które odczuwają ból w czasie stosunku lub aplikowania tamponu. Zalecany jest kobietom o wrażliwym ciele lub mających niećwiczone mięśnie dna miednicy. Tak samo, jeśli prowadzisz spokojny tryb życia i masz mało ruchu, ten typ kubeczka będzie dla Ciebie najlepszy.

Zakładanie kubeczka:

Kubeczek należy ścisnąć przed wprowadzeniem go do pochwy.

 

Ułożenie kubeczka:

 

Skorzystaj z naszego poradnika - sprawdź, jaki rozmiar kubeczka menstruacyjnego będzie dla Ciebie najlepszy!

 

Wskaż ilość porodów drogami natury

 

 

Nie rodziłam drogami natury
Rodziłam 1 lub 2 razy
Rodziłam więcej niż 2 razy

> 1 punkt
> 3 punkty
> 5 punktów

 

 

Ilość punktów za porody:

 

Informacje o Twoim wzroście i budowie ciała

 

 

 

Mam do 1.70 m wzrostu, jestem szczupłej budowy
Mam do 1.70 m wzrostu, jestem średniej budowy
Mam do 1.70 m wzrostu, jestem atletycznej budowy
Mam ponad 1.70 m wzrostu, jestem szczupłej budowy
Mam ponad 1.70 m wzrostu, jestem średniej budowy
Mam ponad 1.70 m wzrostu, jestem atletycznej budowy

> 0 punktów
> 1 punkt
> 2 punkty
> 3 punkty
> 4 punkty
> 5 punktów

 

 

Twoja ilość punktów za budowę ciała:

 

Twoja aktywność fizyczna

 

 

 

Uprawiam sporty lub wykonuję ćwiczenia, które wzmacniają dno macicy, takie jak jazda konna, joga, Pilates lub taniec na rurze

> - 1 punkt (odejmij punkt)

 

 

Mam dobrą kondycję

> 0 punktów

 

 

Jestem w gorszej kondycji; mam upośledzenia fizyczne

> 1 punkt

 

 

Twoja liczba punktów za aktywność fizyczną:

 

W sumie

 

Podsumuj, ile punktów zebrałaś i sprawdź w tabeli poniżej, jaki kubeczek zalecany jest dla Ciebie.

 

Twój wynik

0 - 1 punktów

Rozmiar S

Zalecamy kubeczek menstruacyjny MeLuna S. Zapoznaj się także z informacjami o MeLuna MINI.

2 punkty

Rozmiar S

Jeśli Twoja miesiączka jest bardzo obfita, możesz wybrać także rozmiar M. Zapoznaj się także z informacjami o MeLuna MINI

3 punkty

Rozmiar M

Jeżeli Twoja miesiączka jest skąpa, możesz także wybrać rozmiar kubeczka S. Zapoznaj się także z informacjami o MeLuna MINI

4 punkty

Rozmiar M

Zalecamy kubeczek menstruacyjny MeLuna M. Zapoznaj się także z informacjami o MeLuna MINI

5 punktów

Rozmiar M

Jeżeli Twoja miesiączka jest bardzo obfita, możesz także wybrać kubeczek w rozmiarze L. Zapoznaj się także z informacjami o MeLuna MINI

6 punktów

Rozmiar L

Jeżeli Twoja miesiączka jest skąpa, możesz także wybrać rozmiar kubeczka M. Zapoznaj się także z informacjami o MeLuna MINI

7 punktów

Rozmiar L

Zalecamy kubeczek menstruacyjny MeLuna L.

8 punktów

Rozmiar L

Jeśli Twoja miesiączka jest bardzo obfita, możesz wybrać także rozmiar XL.

9 punktów

Rozmiar XL

Jeżeli Twoja miesiączka jest skąpa, możesz także wybrać rozmiar kubeczka L.

10-11 punktów

Rozmiar XL

Zalecamy kubeczek menstruacyjny MeLuna XL.

 

pupeko mooncup podpaski ekologiczne tamponów podpaski pupeko kubeczek meluna nappime proszek do prania pieluszek naya brodawki podpaska wielorazowa tampony ekologiczne ekologiczne uczulenie od podpasek miseczka organiczne podpaski organiczne podpaski czyszczenie nappy fresh kokosi piersi wkładki laktacyjne nappime ladycup proszek do prania pieluch łodyżką mooncu wkładki higieniczne naya odparzenia od podpasek podpaski dla uczuleniowców wkładki dla kobiet w ciąży podpaski organyc pieluchy tampony organyc połóg naturalki odparzenia aukcja pieluchowania wkładki pupeko menstruacyjny lawendowy podpaski naya organiczna meluna podpaski dla alergików menstruacyjna podpaski charlie banana imse vimse miesiączka organyc kubeczek

 
Zaloguj się do sklepu:

 
 
Newsletter:
Otrzymuj pierwsza informacje o okazjach cenowych, darmowej dostawie w naszym sklepie oraz eko ciekawostkach i wydarzeniach. Zapisz się: