Gdzie kupować? W naszym nowym sklepie :-)

Zapraszamy do zakupów w naszym nowym sklepie: www.drogeria-ekologiczna.pl


Mnóstwo produktów ekologicznych w atrakcyjnych cenach! Szybka wysyłka! Miła i profesjonalna obsługa :-)

Pieluchy wielorazowe

Email Drukuj PDF
Spis treści
Pieluchy wielorazowe
Pranie pieluszek
Wszystkie strony

Dla ekologicznie świadomych rodziców pieluszki wielorazowe są jednym z głównych elementów ich eko rodzicielstwa. Eko rodzic wie bowiem, że dzięki eko pieluchom redukuje ilość produkowanych śmieci oraz chroni dziecko przed działaniem toksycznych substancji.

Przede wszystkim zdrowie - eko pieluchy

Czy wiesz, że pieluszki jednorazowe znanych producentów zawierają nawet 200 różnych składników chemicznych! Jak się okazuje producenci nie chcą podawać dokładnego składu pieluszek, zasłaniając się tajemnicą handlową, wiemy jednak, że w pieluchach  jednorazowych mogą znajdować się substancje takie jak: Ksylen i Etylobenzen, Toluen, TBT, Benzol (substancja rakotwórcza obecna w żelu absorbującym), Furan i dioksyny (związki wysoko toksyczne, także rakotwórcze).

Nie wiemy, które z nich znajdują się w wybranej marce pieluch. Pieluszki rozkładają się 300 do 500 lat, czyli będą "towarzyszyć" nie tylko naszym dzieciom, ale także wnukom i prawnukom... Każde odpieluszkowane dziecko zostawia za sobą 1,5-tonową górkę pieluch, zetnie przynajmniej 3 dorosłe sosny (celuloza), zużyje 8 razy więcej nieodnawialnych surowców, 3,5 razy więcej energii i 2,3 razy więcej brudnej wody (w procesie uzdatniania celulozy). Rocznie, tylko w Polsce, na wysypiskach ląduje ok. 260 tysięcy ton pieluch, a polskie maluszki zużywają ich około 5 mln dziennie. Do Ciebie należy wybór: 4000 pieluch na wysypisku lub 24 suszące się w Twojej łazience.

WYGODA w ekologicznej pieluszce

Pieluszki otulają pupę dziecka przynajmniej przez pierwsze dwa lata jego życia, dlatego wybór właściwych pieluch jest tak istotny. Na szczęście, sprawdzone pieluchy wielorazowe zapewniają Twojemu maleństwu maksymalny komfort, bez względu na ich rodzaj! Wielorazówki zrobione są z różnych materiałów: bawełna, bambus, konopie oraz PUL to najpopularniejsze tkaniny, miękkie i bezpieczne dla pupy niemowlęcia.

Wewnętrzna strona pieluchy wykonana jest zwykle z mikropolaru, który skutecznie odprowadza wilgoć do wnętrza pieluchy. Dla szczególnie wrażliwych pup polecany jest jedwab, a papierowe jednorazowe wkładki (lub wprowadzone przez nas polarkowe wielorazowe) sprawdzają się gdy spodziewamy się ‘twardszej zawartości’. Także otulacze przeszły daleką drogę: ceratkowe majteczki ustąpiły miejsca oddychającym i miękkim otulaczom z PULu lub wełny. To mit, że pieluszki wielorazowe powodują odparzenia! Wręcz przeciwnie - używając wielorazówek masz znacznie większą kontrolę nad tym, co znajduje się obok pupy Twojego dziecka. Niezwykle często to chemia zawarta w pieluchach jednorazowych jest przyczyną alergii.

Pierwsze kroki

A co gdy Twoje dziecko stawia pierwsze kroki? Miękkie wielorazowe pieluszki działają jak poduszka amortyzując pierwsze nieudane próby chodzenia :)

Spróbuj, a nie pożałujesz. 
 
Zaloguj się do sklepu:

 
 
Newsletter:
Otrzymuj pierwsza informacje o okazjach cenowych, darmowej dostawie w naszym sklepie oraz eko ciekawostkach i wydarzeniach. Zapisz się: