Gdzie kupować? W naszym nowym sklepie :-)

Zapraszamy do zakupów w naszym nowym sklepie: www.drogeria-ekologiczna.pl


Mnóstwo produktów ekologicznych w atrakcyjnych cenach! Szybka wysyłka! Miła i profesjonalna obsługa :-)


Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/doting/domains/podpaski-wielorazowe.pl/public_html/plugins/content/mosmodule/mosmodule.inc.php on line 246

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/doting/domains/podpaski-wielorazowe.pl/public_html/plugins/content/mosmodule/mosmodule.inc.php on line 505

Pierwsza miesiączka

Email Drukuj PDF

Pierwsza miesiączka to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdej kobiety. Kiedy pierwszy raz dostajemy okres, czujemy, że stałyśmy się dojrzałymi kobietami, że przestałyśmy już być dziećmi. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na kilka najczęściej zadawanych pytań.

 

Kiedy dostanę pierwszą miesiączkę?

Dawniej, nasze babcie czy prababcie, miały pierwszy okres w wieku około 15 lat. Teraz dojrzewamy znacznie szybciej, pierwsza miesiączka pojawia się zazwyczaj około 12 roku życia. Może przyjść jednak wcześniej, np. gdy będziesz miała 10 lat, lub później około 17 roku życia. Jeśli skończyłaś już 17 lat i jeszcze nie miałaś miesiączki, wybierz się do ginekologa.

 

Skąd mogę wiedzieć, że niebawem dostanę pierwszy okres?

Miesiączka jest jednym z elementów dojrzewania, jest właściwie elementem który wieńczy cały proces wielu zmian w organizmie. Czy zauważyłaś, że szybciej rośniesz, przybierasz na wadze? Twoje biodra się zaokrągliły? Urosły Ci piersi? Pewnie zauważyłaś także włoski pod pachami i na wzgórku łonowym? Te wszystkie zmiany świadczą o tym, że Twoje ciało przygotowuje się do pierwszej miesiączki. Tak, stajesz się kobietą!

 

Czy w czasie pierwszej miesiączki pojawi się dużo krwi?

Intensywność pierwszego okresu jest bardzo różna u poszczególnych kobiet. Możesz mieć miesiączkę o normalnej obfitości, ale może też pojawić się tylko kilka kropelek, plamek krwi na bieliźnie. Niestety nie jesteś w stanie przewidzieć, ile krwi pojawi się przy pierwszej miesiączce. Jeśli boisz się, że okres zaskoczy Cię w szkole lub na wakacjach, pamiętaj o noszeniu wkładki higienicznej. Dzięki wkładce ochronisz bieliznę przed poplamieniem.

Wielorazowa ekologiczna wkładka higieniczna

 
 
Zaloguj się do sklepu:

 
 
Newsletter:
Otrzymuj pierwsza informacje o okazjach cenowych, darmowej dostawie w naszym sklepie oraz eko ciekawostkach i wydarzeniach. Zapisz się: