Gdzie kupować? W naszym nowym sklepie :-)

Zapraszamy do zakupów w naszym nowym sklepie: www.drogeria-ekologiczna.pl


Mnóstwo produktów ekologicznych w atrakcyjnych cenach! Szybka wysyłka! Miła i profesjonalna obsługa :-)

Mooncup - kubeczek menstruacyjny

Email Drukuj PDF

Kubeczek menstruacyjny Mooncup pozwoli Ci cieszyć się wygodą i komfortem w czasie miesiączkiMooncup to "kubeczek menstruacyjny" (nazywany też często: miseczka menstruacyjna). Mooncup to ekologiczna, tania i zdrowa alternatywa dla tamponów.

Jeżeli chcesz używać kubeczka menstruacyjnego Mooncup, do wyboru masz 2 rozmiary: A i B.

Tu kupisz lub sprawdzisz jaka jest cena - kubeczek menstruacyjny Mooncup >>

Rozmiar A jest odpowiedni dla kobiet, które ukończyły 30 lat i rodziły naturalnie. Jego wymiary to: 46 mm średnicy i 50 mm długości + 21mm nóżka, którą można przyciąć.

Rozmiar B jest odpowiedni dla kobiet przed 30 rokiem życia oraz dla tych, które nie rodziły naturalnie. Jego wymiary to: 43 mm średnicy i 50 mm długości + 21mm nóżka, którą można przyciąć.

Jak założyć kubeczek menstruacyjny Mooncup?

Każdą miseczkę menstruacyjną zakłada się tak samo. Właściwie nie ma znaczenia, czy wybrałaś kubeczek menstruacyjny Mooncup czy np. kubeczek menstruacyjny MeLuna. Zasada działania kubeczka menstruacyjnego jest taka sama. Kiedy będziesz pierwszy raz zakładać kubeczek menstruacyjny, możesz napotkać pewne trudności. Niektóre kobiety po prostu boją się, że kubeczek menstruacyjny nie zmieści się w pochwie. Z tego powodu są zestresowane, ich mięśnie napinają się a w efekcie włożenie kubeczka menstruacyjnego sprawia problem. Jak sobie poradzić z założeniem miseczki menstruacyjnej? Po pierwsze rozluźnij się! Nie ma się czym denerwować, założenie kubeczka menstruacyjnego jest naprawdę proste. Nie napinaj mięśni, rozluźnij się. Sprawdź, w jakiej pozycji jest Ci wygodnie i w jakiej pozycji mięśnie pochwy nie są napięte. Część kobiet lubi zakładać kubeczek menstruacyjny stojąc, część siedząc na toalecie lub bidecie. Znajdź najwygodniejszą pozycję dla siebie.

Pamiętaj, że kubeczek menstruacyjny przed wprowadzeniem do pochwy musi być dokładnie wymyty i zdezynfekowany przed pierwszym użyciem (możesz użyć specjalnych tabletek lub sprayu do dezynfekcji). Musisz także dobrze wymyć ręce, tak samo jak robisz to przed zmianą tamponu.

Kubeczek menstruacyjny ma dużą średnicę, dlatego należy go złożyć, przed umieszczeniem w pochwie. Możesz złożyć miseczkę menstruacyjną na kilka sposobów, np. tak:

 

zakładanie kubeczka menstruacyjnego

Zakładanie kubeczka menstruacyjnego

Kubeczek menstruacyjny jest bardzo wygodny. Możesz w nim biegać, pływać, tańczyć. Z miseczką menstruacyjną możesz robić wszystko to, na co masz ochotę. Niektóre kobiety lubią być aktywne w czasie miesiączki, kubeczek menstruacyjny to dla nich bardzo dobre rozwiązanie. Mooncup mieści w sobie więcej krwi niż zwykły tampon, dzięki temu możesz rzadziej chodzić do toalety w czasie miesiączki. To bardzo wygodne zwłaszcza w czasie podróży, na koncertach i imprezach plenerowych.

 
 
Zaloguj się do sklepu:

 
 
Newsletter:
Otrzymuj pierwsza informacje o okazjach cenowych, darmowej dostawie w naszym sklepie oraz eko ciekawostkach i wydarzeniach. Zapisz się: