Gdzie kupować? W naszym nowym sklepie :-)

Zapraszamy do zakupów w naszym nowym sklepie: www.drogeria-ekologiczna.pl


Mnóstwo produktów ekologicznych w atrakcyjnych cenach! Szybka wysyłka! Miła i profesjonalna obsługa :-)

Jak wyjąć kubeczek menstruacyjny?

Email Drukuj PDF

Wiele pań zastanawia się, czy wyjmowanie i opróżnianie kubeczka menstruacyjnego jest łatwe. Część kobiet boi się, że wyjmując kubeczek menstruacyjny wyleje jego zawartość na siebie lub na podłogę. Tak naprawdę, nie ma się czym martwić. Wyjmowanie miseczki menstruacyjnej jest bardzo proste.

Po kilku godzinach noszenie pojemnika menstruacyjnego (maksymalnie po 10-12 godzinach w przypadku przerwy nocnej) kubeczek menstruacyjny trzeba wyjąć i opróżnić. Zanim zaczniesz wyjmować kubeczek menstruacyjny, umyj dokładnie ręce, aby nie wprowadzić bakterii do pochwy. Następnie przyjmij wygodną pozycję.

Niektóre kobiety lubią wyjmować kubeczek menstruacyjny stojąc na lekko ugiętych nogach, inne wolą wyjmować go siedząc na toalecie lub bidecie. Wyjmując kubeczek menstruacyjny na bidecie możesz go od razu umyć a także odświeżyć swoje okolice intymne. Pamiętaj, aby przed wyjęciem miseczki menstruacyjnej lekko ucisnąć jej podstawę, tak żeby odessała się. Dzięki temu łatwo wyjmiesz kubeczek menstruacyjny z pochwy. Nie ciągnij zbyt mocno za końcówkę kubeczka, zwłaszcza za kuleczkę - ciągnąc za końcówkę, możesz uszkodzić kubeczek menstruacyjny.Jak wyjąć kubeczek menstruacyjny

Wyjmowanie miseczki menstruacyjnej

 

Krew menstruacyjna zebrana w pojemniku menstruacyjnym nie wyleje się podczas wyjmowania kubeczka menstruacyjnego z pochwy, dlatego że jest on przez cały czas skierowany otworem w górę. Bardzo dobrze ilustruje to powyższa grafika.

 
 
Zaloguj się do sklepu:

 
 
Newsletter:
Otrzymuj pierwsza informacje o okazjach cenowych, darmowej dostawie w naszym sklepie oraz eko ciekawostkach i wydarzeniach. Zapisz się: